Anlatıcının Yolu / Tanıtım Toplantısı

2018-06-01 19:00 - 2018-06-01 22:00

2. Eğitim dönemi için uzun süredir beklenen ‘Anlatıcının Yolu Uluslararası Sertifika Programı’mızın ikinci tanıtım toplantısını gerçekleştiriyoruz 🙂 Programla ilgili tüm sorularınızı yanıtlamak ve sizlerle tanışmak için, 1 Haziran akşamı Cezayir Toplantı Salonları’nda sizleri bekliyor olacağız 🙂

Rezervasyon için: info@seibaanlatimerkezi.com
______________________________________________________

ANLATICININ YOLU 2018-2020 EĞİTİM PROGRAMI

Bu eğitim, Hikâye Anlatıcılığını hayatının merkezine koymak isteyenler için tasarlanmıştır. 2 yıllık bir sürece yayılan ve toplam 370 saat sürecek olan eğitimin sonunda katılımcılar, SEİBA Uluslararası Hikâye Anlatıcılığı Merkezi’nden uluslararası onaylı sertifika almaya hak kazanacak ve profesyonel Hikâye Anlatıcılığı yapacak nitelikte yetişmiş olacaklardır. ”Anlatıcının Yolu” eğitimi, her biri alanında uzman yurt dışından 5, Türkiye’den 9 olmak üzere toplam 14 eğitmen tarafından yürütülecektir.

“Anlatıcının Yolu” derken…

Hikâye Anlatıcılığı; Anadolu’da köklü bir geleneğe sahip en eski mesleklerden birisidir. Son yıllarda tüm dünya ülkeleri hikâye anlatma geleneklerine yeniden dönüş yaparken, unutulmaya yüz tutmuş bu meslek Türkiye’de de yeniden canlanmaya başladı. Bizler de SEİBA Ailesi olarak yeni nesil hikaye anlatıcılarını yetiştirmek için yola çıktık. İstiyoruz ki; bu topraklar, kalplere ve akıllara yaşamın tohumlarını eken, hikâyelerin hayal perdesini aralayan anlatıcılarına yeniden kavuşsun, anlatıcılarımız geçmişin kadim anlatılarıyla günümüz modern dünyası arasında köprü kursun. “Anlatıcının Yolu” bu niyetle hazırlanan 2 yıllık uluslararası bir eğitim programıdır. Bu programda dünyanın farklı ülkelerinden usta anlatıcılar ve eğitmenler yeni nesil Türkiyeli anlatıcıları yetiştirir.

Hikâye Anlatma Sanatı bir performans sanatıdır. Anlatıcı bir mekânda seyircisi ile buluşur ve anlatmak istediği hikâyesini dinleyicisine aktarırken; imgelerin, sözün, bedenin, sesin, mekânın, ritmin, seyirci ile etkileşimin ve doğaçlamanın olanaklarını kullanır. Bu aktarım sürecinde anlatıcı, kendi hayal aleminde canlandırdığı imgeleri hikâye anlatma sanatının olanaklarını kullanarak dinleyicinin de kendi hayal aleminde canlandırmasına yardımcı olur. 

Related upcoming events