Yaşayan Mitler, Masallar ve Arketipler

2018-05-25 19:00 - 2018-05-25 22:00
Firuzağa Mahallesi, Cezayir Çk. No:3, 34425 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye Firuzağa Mahallesi, Cezayir Çk. No:3, 34425 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye

EFE ELMAS ile Yaşayan Mitler, Masallar ve Arketipler:

Mitoloji ve masallar insanlığın kadim dilidir. Nesilden nesile, ağızdan ağıza, gönülden gönüle aktarılmıştır. Kadim sırları, evrenin yaratılışını, kutsal olan şeylerin doğasını anlatır her biri. Bize, bizim öykümüzü, ruhumuzun derinliklerini anlatır. Şifalıdır ve büyülüdür masallar ve mitler.

Mitlerin ve masalların kendi doğuşları, kendi ölümleri ve ölümün derin rahminden toplumların belleğinde yeniden doğuşları vardır. Kendi evrilişleri, kendi döngüleri vardır… Bu yüzden mitler ve masallar yaşar; gündelik yaşantımızda, her birimizin ruhunda, gecenin en karanlığındaki rüyalarımızda, duyduğumuz anda yüreğimizin derinliklerinde.

Peki ne anlatmıştır kadim olanlar bize? Ne aktarmışlardır… Neyi içerir bu evrenin en eski ortak simgesel dili… Bu seminerde mitlerin ve masalların doğasına temas edeceğiz, gündelik hayattaki yerlerini sorgulayacağız ve Carl Jung’un “arketip” kavramının ne olduğu ve masal ve mitoloji ile ilişkisine göz atacağız.

_____________________________________________________

Eğitmen: Efe ELMAS
Ne Zaman: 25 Mayıs 2018, 19.00-22.00
Ücret: 120 TL + KDV
Eğitim Süresi: 3 saat
Yer: Cezayir Toplantı Salonları
Hayriye Caddesi, No:12, Galatasaray, Beyoğlu, İstanbul

Başvuru için lütfen info@seibaanlatimerkezi.com adresine mail atınız.
______________________________________________________

EFE ELMAS HAKKINDA:

Efe ELMAS Mayıs 1989 İzmir, Bornova’da doğdu. 2007 yılında Bornova Anadolu Lisesinden, 2011 yılında Celal Bayar Üniversitesi Gıda mühendisliği bölümünden mezun oldu. İzmir Yüksek Teknolojisi Enstitüsünde yüksek lisans yapmakta ve gıda virolojisi üzerine çalışmaktadır.

2002 yılından beridir ezoterizm, spiritüalizm, Şamanizm, okültizm, simya, kristaller, şifa teknikleri, tasavvuf, uzakdoğu öğretileri, sembolizm ile arketipler ve antik dinler, felsefeleri ve mitolojileri, mitolojilerin içsel anlamları ile ilgili araştırma ve pratiklerine devam etmektedir.

2008 yılı ile 2014 yılları arasında alternatif haber ve spiritüalizm dergisi olan, aylık 300 bin okura ulaşan İndigo Dergisi isimli internet dergisinde kadrolu yazar olarak ezoterizm, dinler tarihi, spiritüalizm ve gizli öğretilerle ilgili araştırmalarını paylaşmış ve yazı kurulunda görev almıştır. İndigo Dergisinden sonra Kasım 2014’den beridir 3. Göz Dergisi, Varoluş Dergisi, Derki ve Yuvaya Yolculuk isimli internet dergilerinde yazılarını yayınlamaya devam etmektedir.
2003 yılında tanıştığı ilk Tanrıça arketipinden bu yana, 11 yıllık yolculuğunu “Tanrıça’nın Uyanışı” adlı eğitim serisi olarak paylaşmaktadır.

2003 yılında Habibe Elmas’tan Usui Reiki Birinci seviyeye uyumlanmış ve 2007 yılında Usui Reiki Master / Teacher seviyesine ulaşmıştır. 2010 yılının Mayıs ayında Usui Reiki Grandmaster / teacher İsmail Bülbül ile tanışması üzerine, Usui Reiki Master /Teacher seviyesini yeniden almıştır. İsmail Bülbül ile Reiki çalışmalarını yoğunlaştırmış ve ileri seviyeye taşımıştır. 2007 yılından beridiri Reiki eğitim ve seminerleri veren Efe Elmas, 2013 yılında Usui Reiki Grandmaster 5/6 seviyesini İsmail Bülbül’den almıştır. Reiki eğitimleri ve seminerlerini sürdürmektedir. Efe Elmas, 2017 Yılının Eylül ayında İsmail Bülbül’ün kurmuş olduğu, amacı Reiki’yi doğru tanıtmak, doğru anlatmak ve en önemlisi doğru uyumlama yapan öğrenciler yetiştirmek olan Reiki Okulu’nun İzmir Şubesini açmıştır. Reiki Okulu İzmir bünyesi altında Reiki çalışmalarına ve eğitimlerine devam etmektedir.

Ruhsal konularla ilgilenmeye başladığı zamandan beri kadim inançlara, özel olarak şamanik inançlara meraklı olan ve araştırmalar yapan Efe Elmas, 2013 yılının Ağustos ayında “Kutsal Maya İnancı”, “Şamanın Kozmik Dünyası” “Nagual Sembolizmi” ve “Maya Şaman Şifası” isimli kitapların yazarı olan Maya Şamanı Ayşe Nilgün Arıt’la tanışması sonucu başladığı şamanik pratik ve araştırmalara halen devam etmektedir ve yüreğinin bu yolunda ilerlemektedir.

Özellikle masalların, efsanelerin ve mitlerin simgesel dilini yorumlayarak, sembolizm konusunda kendini geliştirmiştir.

Sözel gelenekle aktarılan, binlerce yıllık kadim sembolik ve yürekten lisan “Kadim Lisan” olarak şamanik yolculuğunda Ayşe Nilgün Arıt’ın kulağına söylediği isim olmuştur. Anlamı ise hepimizin yüreklerinin ortak arzusu olan iletişimin lisanıdır. Efe Elmas, rüyalarından, araştırmalarından, şamanik pratiklerinden ve Ayşe Nilgün Arıt’tan öğrendiği kadim yorumlama sanatıyla “Kadim Lisan Yorumcusu” olarak eğitimler vermektedir. “Mitoloji ve Masalın Sırları” eğitimi ile Sıla Topçam ile birlikte yaptıkları “Şifalı Masallar” ve “Masal ve Arketip” atölyeleri bu eğitim ve çalışmalarından bazılarıdır.

Related upcoming events