Gizem Işık

Sosyolog
Eğitmen

Gizem Işık; sosyolog, eğitmen ve profesyonel dansçıdır. SEİBA’nın idari işler  koordinatörlüğünü yürüten Gizem aynı zamanda “Feminerva” dergisinin editörlerinden  biridir. Üniversite yıllarından itibaren “Kadın Hakları ve Çocuk İstismarı Tasarısı” üzerine  aktivistlik yapıyor ve Sivil Toplum kuruluşlarında çalışmalar gerçekleştiriyor.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Bale bölümünü birinclikle kazanan ve  tamamladı ve “Royal Academy of Dance” okuluna burslu olarak katılmaya hak kazandı. 2013  yılından beri profesyonel olarak kurumlarda dans eğitmenliği yapıyor ve uzun yıllar Yurdaer Doğulu Bale ve Sanat okulunun ileri seviye bale eğitmeni olarak çalıştı. Geçtiğimiz yıllarda çeşitli kurumlarda 3-11 yaş arası ayrıcalıklı çocuklarla Klasik bale ve modern dans üzerine  çalışmalar yürütmüştür.

Üniversitede sosyoloji bölümünü bitiren Gizem, 2015’ten bu yana Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nda gönüllü olarak çalışıyor ve yoksul mahallelerde çocukların dans eğitimi ile sosyal kazanımlar edinebilmeleri için yaratıcı dans ve drama faaliyetleri yürütüyor. Lisans alanı ile sanatı birleştirerek farklı kesimlere ulaşmayı hedeflemekte.

Beden Farkındalık, Yaratıcı Drama, Çağdaş Dans, Sahne Sanatları, Toplumsal Cinsiyet Yanılsamaları alanlarında eğitimler almış olan Gizem, Seiba’nın eğitimlerinden olan “İçindeki Anlatıcıyı Keşfet”, “Anlatının Retoriği”, “Jung Psikolojisine Giriş; Masallar ve Arketipler” eğitimlerine de katılmıştır.

Bunlar dışında “Fantezinin Mucizesi”, “Aile Dizilimi”, “Hayat Dolu Buluşmalar”, “ADP-Eğitimi”, “Kimliksizler”, “Sabancı Üniversitesi; Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”, “Dans ve Hareket Terapisi”, “Sanat İle Bir Şans” “Feminist Bir Yaşam Sürmek” eğitimlerini tamamlamıştır.