Hep Yuvaya Dönmek

Online Masallarla Farkındalık Atölyesi/Pratik

Eğitmen

Roza Erdem

Toplam Eğitim Süresi

3 hafta, 12.5 saat

Roza Erdem’in kolaylaştırıcılığında gerçekleşecek “Hep Yuvaya Dönmek” isimli atölye çalışması, bir masalın bilgeliği aracılığıyla kendi varoluşumuzun farklı yanlarının peşine düşeceğimiz bir farkındalık çalışması. Bol bol oyun oynayıp eğleneceğimiz, dans edip şarkılar söyleyerek bedenimizle bağkuracağımız, yazacağımız, çizeceğimiz, tanışacağımız, yakınlaşacağımız, paylaşacağımız bir buluşma. Cevabı hemen gelmese de soru sormanın iyi olduğuna inanarak kendimize bolca soru soracağımız bir keşif süreci.

Hikâyeler ve masallar bize insanın dünya üstündeki insan olma yolculuğunu anlatır. İnsanın, bu bilinmezlerle dolu yolculukta karşılaştığı pek çok zorlukla baş etmek üzere bulduğu yollar, masalların ve hikâyelerin incelikli diline gizlenmiştir. Masallar der ki, yaşamadan deneyim kazanamazsın, yola çıkmadan kendini bulamazsın, kendini bulmazsan rüyadan uyanamazsın ve “rüyadan uyanmazsan onu anlatamazsın”.

Bilinmezlerle dolu dünyayı keşfetmenin tek yolu onu, yalnızca kendi yapacağımız biçimde deneyimlemek. Kendi eşsiz adımlarımızla yürümek. Kendi hikâyemizi keşfetmek ve bu eşsiz varoluşa sahip çıkmak için adanmışlıkla gidilecek tek yol bu. Ve adanmışla çıkılan yolun sonunda, Hep Yuvaya Döneriz, kendimize.

Bu keşif yolculuğuna katılmak ister misiniz?

* Ursula Le Guin’in ‘Hep Yuvaya Dönmek’ isimli kitabından esinlenerek ve ona duyduğum bütün sevgimle…

Not: Bu bir masal anlatıcılığı eğitimi değildir. Bir masal aracılığıyla yapılan bir farkındalık çalışmasıdır.